Assassıns creed 3

Ubisoft ile haber sitelerinden GameSpy arasında bir görüşme gerçekleşmiş.

Bu görüşmede GameSpy Ubisoft’a Assassin’s Creed 3 oyununun ne zaman çıkacağını sormuş. Ubisoft ”30 Ekim” diye cevap vermiş. Bundan sonra GameSpy yeniden aynı soruyo sormuş fakat Ubisoft’un cevabı yine değişmemiş. GameSpy bir kez daha soru sorduğunda bu sefer Ubisoft şu şekilde ”İstediğiniz kadar birçok kez sorabilirsiniz, ancak cevap aynı olacak.” diye cevap vermiş.

Sonra ise GameSpy ” Peki Assassin’s Creed 3 oyununun Pc için geç geleceği haberi ne zaman açıklanacak?” diye sorduğunda ise Ubisoft’tan cevap gelmemiş.

Bilemiyoruz yinede fakat umarız ki 30 Ekim tarihinde, ertelenmeden oyun PC için de çıkabilir.

– Oyunda kulüpler bulunacak. Örneğin avcılık kulübü olacak ve eğer iyi avlanırsanız size onlardan teklif gelecek. Kabul ederseniz verdikleri davetiyeyle haritanın bazı kapalı kısımlarına girebilecek ve oradaki görevleri yaparak tecrübe ve para kazanabilecek. Bu sayede avcılık yetenekleri artacak.

– Oyunda can arttırmak için ilaç bulunmayacak ayrıca can barı kavgada dolmayacak. Buda savaşta bizi zor duruma sokabilecek.

– Connor, hareket halindeyken yaptığı hareketler kesintiye uğramayacak. Örneğin Connor koşarken bir adamı öldürecek ve hız kesmeden kaçabilecek.

6-8 Nisan tarihlerinde gelecek Game play’den önce bizi oldukça heyecanlandırdı.

Assassin’s Creed 3’ten Yeni Görüntüler

Ubisoft tarafından hazırlanan Assassin’s Creed 3’ün yeni oyun içi ekran görüntüleri yayımlandı. Ekran görüntülerinden oyun yapısının çok değişmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

07/04/2012 15:00

Ubisoft yoğun bir şekilde Assassin’s Creed 3‘ü tamamlamaya çalışıyor. Oldukça fazlayol kat ettiklerini de ekran görüntülerine bakarak söyleyebiliyoruz.

Ayrıca göstergelerin bulunduğu alt kısmın çok az farklı olduğunu ve ekran görüntülerinin bazılarında grafiklerin oldukça kötü olduğunu görebiliyoruz.

Tabii bu durum oldukça normal çünkü oyunun hangi sürümünden alındıkları bile belli olmayan ekran görüntüleri üzerinden konuşuyoruz.

Sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri 31 Ekim tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen Assassin’s Creed 3‘ün ekran görüntüleriylebaş başa bırakalım.

Malesef yine Gameplay değil, resim de değil şimdiki yine oyunla ilgili birkaç detay.

Gameplay’ı henüz görmedik ancak birçok detay, karakter bilgisi, resim, oyun içi resim gibi birçok şeyleri gördük. Dediğimiz gibi tabi Gameplay hariç.

Umarız yakın bir zamanda onu da görebiliriz, neyse yinede ben sizlere yeni bilgileri sunayım. Sunmadan önce birşey de belirteyim, yabancı siteden alınan bilgiler şuan sadece bir iddiadan ibaret.

– Oyunda 30 farklı türde avlayabileceğimiz hayvan olacak.
– Bölgeler görünmez duvarlarla ayrılmış olmayacak.
– NPC’ler birbirleri ile etkileşim halinde olacak.
– Şimdi de ağaçlardan, samanlığın içine atlayabileceğiz.
– Köpekler yardımı ile izleri takip edebileceğiz.
– Kazimierz Pulaski adlı karakterde oyunda temsil edilecektir.
– Desmond hakkında çok daha fazla detay öğreneceğiz.

Detaylar sadece bu kadar umarız Gameplay da bu bilgiler kadar güzel olur (hatta umarız daha da iyi olur.)

Dün gece Pax East konferansında yapılan sunumların ardından oyun içinden oldukça merak uyandırıcı resimler paylaşıldı.

Bu resimlerden sonra oyun içi video çok yakın gibi gözüküyor lakin henüz bir ses yok.

Resimleri incelediğimizde gerçekten söyledikleri gibi büyük savaşlarda kalabalık bir mekanda bulunuyoruz. Her tarafta ölmüş, koşan, oturan askerler var.


Assassin’s Creed 3′ün resimlerinden anlaşıldığı gibi oyun kanlı Amerikan devrimi sırasında bir suikastçının hayatını anlatacak. Bu kanlı hikayede neler göreceğiz?

 

Oyun Amerikan devrimi sırasında geçeceğine göre her yerde tarihi figürler ve suikastler ile ilgili spekülasyonların çıkmasına hazır olun. Şayet öyle olacak.

Amerikan bağımsızlık savaşı bir günde kazanılmadı. 1775 yılında Concord ve Lexington tarafından atılan ilk kurşunla savaş başladı.1781 yılında Yorktown’da İngilizlerin teslim olması ardından da 1783 yılında Paris Antlaşması ile sona erdi.

Tıpkı İtalya rönasansı üçlemesi gibi Amerikan devrimide bir üçlemeye göz kırpıyor olabilir. Bu düşüncemizin sebebini yazının devamındaki kanlı hikayeleri okuyunca anlayacaksınız.

Lexington ve Concord savaşları

Yuvarlak dünyada bir kurşun sesi duyuldu. Lexington ve Massachusetts’de öyle bir kurşun attıldı ki İngilizler ve kolonileri ciddi bir mücadeleye girişti. Peki bir suikastçı bu savaşlarda ne işe yarardı ki? İşte bunun cevabı oyunun konusunu oluşturacak gibi gözüküyor. Kalabalık İngiliz ordularına karşı zafer kazanmak isteyen koloni orduları Gerilla tipi savaşıyordu. Buda tam bir suikasçıya ortam hazırlayan bir kaos oluşturuyordu.

Issız ve ormanlarla kaplı yollar bir suikastçının tam aradığı şeydir. Tüfekli İngiliz ordularından sakınmak için ağaçları kullanmak! İşte bu tam bir suikastçının işi.

 

 

Fort Ticanderoga: Boston’a silah taşınması

Fort Ticanderoga büyük değil ama etkili bir savaştı. Bu savaş sayesinde Yeşil dağ kalesindeki İngiliz topları ele geçirilmiş sonrada Boston’a gönderilmiştir. Suikastçımızın Boston yolunda bu toplara eskortluk yapması iyi bir görev olurdu.

Boston kuşatması

Boston kuşatması sonrasındaki savaş İngiltere’yle 11 ay süren büyük bir savaştır. Uzun zaman alan kuşatma sırasında ordular arası ufak savaşlar olmuştur. Uzun kuşatma süresinde surları aşabilen bir suikastçı çok işe yarardı.İçeriden bilgi getirebilir, kapıları açabilir veya ileri gelen komutanlara suikast yapabiliriz.

Yada ordu surları aştığında kargaşada önemli komutanlara suikast yapıp savaşın yönünü değiştirebiliriz.

Brooklyn Heights savaşı

Savaşın ilk bölümlerinde Amerikalılar büyük kayıplar vermiştir. Washington başarısız New York saldırısından sonra İngilizler burayı bir üs olarak kullandı.

Suikastçımız klasik olarak saldırıya geçer ancak başarısız saldırı sonucu dişini canına takıp kaçan bir suikastçı olmak iyi bir anı olabilir.

Daha sonrada suikastçımızın tekrar Manhattan’a dönmesi generallerin evinden yada karargahından savaş planları çalması yada onlara suikast düzenlemeside mümkün olabilir.

Forge vadisinde kış

1777′de George Washinton takip edilmemek için orduyu bir vadiye yönlendirdi. Soğuk ve acımasız kış orduya büyük hasarlar verdi. Yokluk ve hastalıklar üst düzeydeydi.

Suikastçımızın bu yoklukta şehirlerden yiyecek, silah vs. gibi ihtiyaçları getirmesi çok dramatik bir görev olurdu. İngiliz baskınında savunma olasılığıda fena olmazdı.

Francis Marion(Lakabı: Swamp Fox) ile gerilla tarzı savaş

Zaman zaman İngilizlerin sayıca çok üstün olduğu zamanlarda olmuştu. Bu durumlar Gerilla taktiğinin babası sayılan Francis Marion yada Swamp Fox bu savaş stilinin babası olmuştu. Bu yönüyle artık bir efsane olmuştu. Suikastçımızın bu tilkiye yardım etmiş olabilir.

Benedict Arnold’un kaçışı

Efsanevi hainlerden Benedict Arnold, savaşta doğunun en önemli bölgesi için girişilen savaşta kuvvetleri İngilizlerin tarafına geçmiştir.

Kim bir suikastçıdan daha iyi haini kovalayabilir ki? Tarihsel olarak yakalayamadığını biliyoruz. Ama Benedict Arnold’u Hudson nehri boyunca kovalamak eğlenceli olmaz mıydı?

Benjamin Franklin’in Fransa seyehati

Benjamin Franklin savaş sırasında Fransızlardan destek almak için Fransa’ya gitmiştir. Tabi ki buna engel olmaya çalışan tapınakçılar olacaktır. Kim Tapınakçılara karşı bodyguard lık yapabilir ki? Tabiki bir suikastçı!

Betsy Ross bayrağı

Amerika’nın bayrağını Betsy Ross yapmıştır. Ezio’nun zamanında malzeme toplayarak zırh yaptırdığı düşünülürse, yeni suiakstçımızın Betsy Ross’a bayrak için malzeme getirme ihtimali olabilir.

İlk yayınlanan resimlerin arkasında bu bayrağın bulunması ihtimali bu görevin çokta uzak olmadığının kanıtı olabilir.

Koloni savaşları

Suikastçımızın yerli biri olacağı hakkında bazı varsayımlar var. Bu sayede kızıl derililerlede etkileşimde olabiliriz. Kesin bir birliktelik olmasa bile Amerikalılar ve Kızıl derililerin zaman zaman beraber hareket ettiği biliniyor.

Yorktown savaşı

Ubisoft, Assassin’s Creed Revelations’ta çarpıcı ve cesur bir hamle yaparak Den savaşlarını eklemişti. Fransa’nın desteğiyle olan deniz ve kara savaşında savaşın deniz kısmında görev yapmak gerçekten yenilikçi ve eğlenceli bir görev olabilir.

 

Not: Bu makale UGO sitesinden çeviridir.
Not: Resimler Assassin’s Creed 3 ile ilgili değil oynanmış resimlerdir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s