Assassin’s Creed 3′ün Tüm Detayları

Yayınlandı: 20 Haziran 2012 / Uncategorized
Etiketler:, , , , ,

Şimdi haberimizde, Ubisoft’un 3 yıldır uğraşmış olduğu Assassin’s Creed 3 oyunu için olacak. Bildiğiniz gibi seri ile ilgili birçok detay geldi, bunların hepsi forumumuzda mevcut durumda.

Bir de bu detayları bir araya toplayıp bir haber yapmak istedim ve işte size Assassin’s Creed 3′e şimdiye kadar gelen tüm detayları sunuyorum.

Oyundaki suikastçımızın adı Connor Kenway olacak. Bu Connor Kenway oyunda tam olarak ne Amerikalıları ne de İngilizlileri desteklemeyecek. Ayrıca Connor Kenway’ın babası bir İngiliz, annesi ise Kızılderili. Gelen bir diğer önemli detay ise, Assassin’s Creed 3′ün başlangıcında Mohawk köyünde Connor Kenway’ın çocukluğunu oynayacak olmamız. Oyundaki bir diğer özellikte ise, düşmanların kervanlarına açık açık veya sessizce saldırabileceğimiz belirtiliyor. Bu oyunda da çok daha fazla seyahat yapabilme imkanımız olacak. Bir de oyunda uzun boylu çalıların arasına otomatik olarak gizlenebileceğiz.

Gelen bilgilerden biri ise, Assassin’s Creed: Revelations oyununda yer alan Den defense görevlerinin bu oyunda bulunmayacağı yönünde. Daha da fazla gizli yerlere girebileceğiz. Oyunun senaryosu açısından çok önemli bir bilgi de, oyunun Assassin’s Creed 2′nin senaryosuna göre %20 daha uzun olacağıdır. Bir de tabi serinin efsane karakteri Desmond Miles var, onunla ilgilide sadece birkaç bilgi mevcut. Bu bilgiler de, Desmond’un diğer oyunlara göre daha da çok ön planda olacağı belirtiliyor. Bundan dolayı da Desmond hakkında çok daha fazla detay öğreneceğiz.

Şimdi yine oyunun farklı özelliklerine geçelim. Oyunun en yeni özelliklerinden biri oyunda avcılık özelliğinin olması. Yani bu oyunda geyik, ayı gibi hayvanları avlayacağız ve bunların postundan yararlanacağız veya bunları şehirde satacağız. Ayrıca hayvanları avlarken de onlara gizli gizli tuzaklar kurabileceğiz. Birde oyunda olacak olan Avcılık kulüplerine girebilmek için, yeni alanların ve görevlerin kilitlerini de açmamız gerekecek. Assassin’s Creed Brotherhood oyunundan beri seride yer alan, kardeşlik özelliği de hiç görünmemiş bir şekilde yer alacak.

Şimdi de biraz gerçekçilikle ilgili bilgilere bakalım. Örneğin; savaş sırasında bir anda ilaç kullanamayacağız. Yani bu sefer ilaç olmayacak. Sonra hava koşulları yani, Kar veya sis de hem bizim hem de düşmanların yürümesini zorlaştıracak. Diğer oyunlarda olduğu gibi böyle girilmeyen bölgeler de yer almayacak, yani çok daha geniş bir harita yer alacak. Birde oyunda hayvanları avlayacağız fakat, onlarda bayağı bir tehlike taşıyacak. Örneğin bir kurt ve ayı ile karşı karşıya gelebileceğiz. Bir de yeni özelliklerde barikat gibi yerlerin arkasına da saklanabileceğimiz de mevcut.. Dağa ve ağaca da tırmanacağız. Bir diğer önemli özellik de oyunun daha sinematik bir hale gelebilmesi için yeni bir kamera kullanıldığıdır.

 Bu oyunda yeni gelen silahlar da olacak var. Bu olacak silahlardan biri de ‘Rope Dart’. Bu silah ile düşmanları ağaca asabileceğiz. Biraz da oyuna gerçekçilik katması açısından, iki elimizde de silah bulunabilecek. Seride her zaman bulunan silahlardan olan Kement yani bıçak bu oyunda yine olacak.

Birde yeni gelen özelliklerde büyük savaşlarda var. Bu büyük savaşlara yani örneğin 1000 kişinin yer aldığı büyük bir savaşta olabileceğiz. Ayrıca bir de bu savaşlar çok daha ayrıntılı olacak. Yine hava koşulları ile ilgili birkaç özellik daha var tabi. Örneğin; sisten dolayı görme alanımız azalacak. Mevsimler yer alacak. Oyunda yine kalıntılar yer alacak ve büyük ihtimalle de bunları toplayabileceğiz. Belirtilenlere göre de oyunda tam 30 farklı hayvan türü bulunacak. Evlerin içine girebileceğiz, bir anlıkta olsa. Yani pencereden gireceğiz ve hemen ardından çıkacağız.

Serinin yine vazgeçilmez silahı olan Gizli Bıçak (Hidden Blade) oyunda yer alacak. Fakat, bu gizli bıçak sabit olmayacak ve çıkarılabilir bir bıçak olarak da kullanabileceğiz. Oyunda bir de her zamanki gibi tarihi gerçek karakterlerde olacak. Örneğin; George Washington, Benjamin Franklin ve Charles Lee gibi karakterlerle karşılaşabileceğiz. Bir diğer gelen bilgi ise oyunun %80′lik bölümünü gerçek karakterler oluşturacak. Oyunda olacak görevlerin çoğu da Frontier şehrinde gerçekleşecek. Ve bizler bu oyunda, Lexington ve Concord gibi yerleri de ziyaret edeceğiz.

Boston şehrinin de çok büyük olacağı belirtiliyor ve bu şehirde; bankalar, dükkanlar, limanlar vb. gibi yerlerin de olacağı gelen bilgiler arasında. Oyunda dediğimiz gibi 30 tane hayvan türü bulunacak ve bunların bazıları belli olmuş durumda ve onlar şu şekilde; ‘Atlar, kurtlar, ayılar, geyik ve kanada geyiği, kunduz, köpekler, tavşanlar, kartallar’. Gördüğünüz gibi gerçekten seride birçok yeni özellik bulunuyor. Köpek yardımı ile de izleri takip edebileceğimi de bilgilerin arasında yer alıyor. Aktiviteler de var bu oyunda tabi, belirttiğimiz gibi avcılık var ve bir de masa oyunlarının da olacağı belirtildi. Özellikle de Assassin’s Creed 2 oyununda yer alan bulmacalar bu oyunda da yer alacak.

Şimdi de biraz NPC karakterler hakkında gelen bilgileri bir araya getirelim. Yani bilgisayarın yönetmiş  olduğu karakterler. NPC karakterler artık birbirleri ile etkileşim halinde olacak. Son olarak da Halk, oluşan durumlar karşısında tepki gösterecek ve karakterlerin davranışları daha da canlı bir hale gelecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s