Assassıns creed revelations

Bildiğiniz üzere AC II ve Brotherhood’da birçok kez İtalyan kelimelerin kullanılmasına şahit olduk. Revelations’ın da İstanbul’da geçecek olması bizi bu konuda heyecanlandırmıştı en başından. Biz de oyunda kullanılan birtakım Türkçe kelimeleri listeledik ve şimdi de size sunuyoruz!

Ezio’nun İstanbul’da geçirdiği ilk birkaç dakikada Şehzade Süleyman (genç Kanuni) ile kısa bir sohbet yaşıyoruz. İşte ilk Türkçe kelime de bu konuşmada geçiyor. “Şahane!” diye bağırıyor Şehzade Süleyman, onu sevindiren bir olaya karşılık. Ayrıca bize “beyefendi” diye hitap etmeyi de unutmuyor!

Özellikle de Yusuf ile Ezio arasındaki konuşmalarda birçok Türkçe kelimenin kullanıldığının farkına vardık. Özellikle de bunların Brotherhood’da kullanılan İtalyanca kelimelerden çok daha fazla olması epey bir hoşumuza gitti doğrusu. “Hoşgeldin kardeşim!” diye karşıladı Yusuf bizi. İngilizce konuşmaya devam ederken de ara sıra “eksik olma; güzel; evet; kesinlikle; hemen” gibi laflar kullanıyor olması daha da bir samimileştirdi onla olan ilişkimizi.

Yusuf’un Haliç’e Haliç demesi de hoş. Ayrıca Assassin üslerinden birine düzenlenen bir saldırı esnasında bize haber veren bir Assassin’in “Yusuf, çabuk buraya gel!” diye bağırması bizi epeyce bir şaşırttı. Fakat bunların hepsinden de öte, en çok hoşuma giden şey halkın seslenmeleri… Oyunun başında biraz da olsun paraya ihtiyacım olur diye alttan alttan cepçilik yaparken bunu fark eden birkaç kişi peşimden bağırmaya başladı. Bunu diğer oyunlardan biliyoruz fakat bu seferki fark seslenme şekilleri: “Pis herifler! Deliler! EŞŞOOLU EŞŞEKLER!!”

Assassin’s Creed: Revelations’a günler kala elimize yeni bilgiler ulaştı. Bunların başını Altair’in Mühürleri çekiyor. Peki acaba yukarıda gördüğümüz mühürlerin anlamı ne? Biraz incelemekte fayda var.

“1″ ile gösterdiğimiz mühür, bir pusula ve dikkatli bakarsanız belirli bir koordinata işaret eder gibi duruyor. Bu koordinatlar hepimizin düşündüğü gibi P.O.E.’lerin yerlerini gösteriyor.

“2″ ile gösterdiğiğimiz mühür, belki de yukarıdaki mühürler arasında en bariz olanı. Eh, tapınakçı nişanı olacak değildi elbette, Altair gerisinde mühür olarak bir de suikastçi nişanı bırakmış.

“3″ ile gösterdiğimiz mühür, Revelations’tan da yakın olacağımız gibi alşimiyi, yani Simya’yı ifade ediyor. Altair’in bu konuyla olan ilgisi daha önceleri de tartışılmıştı, ama bu yapımcılar tarafından “Bomba Sanatı” üzerine yapılmış bir mühür de olabilir. Bildiğiniz gibi Revelations’un en önemli yeniliklerinden biri de bombalar ve bomba sanatı olmuştu.

“4″ ile gösterdiğimiz mühür, bir ay kadranını simgeliyor. Takvimi simgeliyor olabilir, bunun dışında şimdilik tahmin yapmak zor gibi.

“5″ ile gösterdiğimiz mühür ise “Ouroboros”u simgeliyor. Nedir bu “Ouroboros” ? Evet sevgili arkadaşlar, Ouroboros kendi kuyruğunu ısıran veya kovalayan bir yılanı veya ejderhayı simgeliyor. Belki de en ilgi çekici mühür bu, ne anlama geldiği de tartışmaya fazlasıyla açık.

Şimdi sizin değerli yorumlarınızı ve beraberinde fikirlerinizi, görüşlerinizi bekliyoruz… Takipte kalın.

Bomba yapım rehberi, Suikastçı sığınağı savunma rehberi derken şimdi geldik Suikastçı yetiştirme rehberine. Assassin’s Creed Revelations’ta geliştirilmiş sistem oyunun belkide en iyi eklentisi.

Biliyorsunuz ki Ezio, Roma’ya gittiğinde orada düzenli bir suikastçı birliği yoktu. Ezio, sıfırdan bir topluluk oluşturuyordu. İstanbul için ise bu geçerli değil, liderleri Yusuf olan bir suikastçı topluluğu şehirde mevcut.

Şimdi adım adım rehbere başlayalım.

Birliğe nasıl suikastçı eklerim?

Öncelikle şehirde bulunan her Den(Sığınak) karşılığında bir suikastçıyi şehirde bulundurabilirsiniz. Yani ilk önce Den’leri ele geçirmeniz gerekiyor. (Suikastçı sığınağı rehberi için tıklayınız).

Den’i ele geçirmeden önce suikastçı yerinde Kule () işareti varken, Den’i ele geçirdiğinizde bir nokta etrafında 4 çizgi olan () işaret geliyor.

Den’i ele geçirdikten sonra aşağıda resimde gözüken simgeye gittiğimizde Bizanslıların bir suikastçı adayına saldırdığını görüyoruz.

Yardım edeceğimiz kişi ölmeden Bizanslıları dilediğimizce öldürüyoruz ve kurtardığımız arkadaşın yanına gidip onunla konuşuyoruz.

Böylece bizim tarafımıza geçmek istediğini iletiyor ve artık bizim kardeşliğimizden biri haline geliyor.

Oyunun ilk suikastçılarını ekibe katarken bunlar görev sayesinde geliyor. Yani illa adam öldürüp kurtarınca değil, örneğin onu bir yarışta geçince de sizin tarafınıza geçiyor.

Bir diğer yoluda suikastçılarınızı göreve göndererek suikastçı bulmak. Bunun için  “Recruit new Assassin” görevini suikastçılarınıza yaptırmanız gerekmekte.

Suikastçılarımızın özellikleri

Öncelikle bomba yapım stand’ının hemen yanında yer alan güvercin kafesi, suikastçı merkezinde bulunan masa üzerindeki harita yada sığınaklar içinde bulunan harita sayesinde ana menüye giriyoruz.

“Assassins” kısmı

Resme tıklayarak büyültebilirsiniz.

Ana Silah: Suikastçınızı kurtardığınız andan itibaren en iyi kullandığı silah. Değiştirilemez.

Sahip olduğu silahlar: Seviye atladıkça suikastçınızın kazandığı silahlar

Upgrade: Suikastçınızı özelleştirmek için kullanılır.

Mediterranean Defense

Öncelikle şehirlerdeki yönetimi ele geçirmelisiniz. Yani aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Tapınakçıların kontrolünden Suikastçıların kontrolüne geçmeli

Bunun için yapmanız gereken şeylerin başında o şehre bol bol göreve gönderip oradaki Tapınakçı gücünü kırmak. Daha sonra da öldürücü vuruş olan aşağıdaki görevle yönetimi ele geçirmek.

Şehri ele geçirmeniz buranın sizde kalıcı olduğu anlamına gelmez. Eğer suikastçıları göreve gönderip Suikastçı yoğunluğunu arttırmazsanız Tapınakçılar şehre saldırır. Sizde onlara karşı koymaya çalışabilirsiniz. Eğer şehrin yanında Kırmızı suikastçı işareti () varsaşehir saldırıya uğramıştır. “Defend the City” diyerek şehri korumaya çalışabilirsiniz. Eğer başarısız olursanız şehir yine Tapınakçıların olur.

Şehirdeki suikastçı yoğunluğunu nasıl arttırabilirim?

*Şehirdeki görevleri yapın.
*Şehre suikastçılar atayın.(Aşağıda anlatılıyor.)
*Şehri görev yapmadan boş durdurmayın.
*Şehre suikastçı atamadan %50 kontrolün üzerine çıkamazsınız.

Şehre suikastçı atamak

Öncelikle bunun için şehri ele geçirmelisiniz. Daha sonra “Install a new Assassin Den” görevini yaparak şehre yeni bir Den kurun. Böylece şehre suikastçı atamaya başlayabileceksiniz.

Gösterilen tuşla (CTRL) ile seçtiğiniz şehrin yönetimine geçersiniz.

Açılan ekranda İstanbul’da bulunan suikastçılarınızı seçtiğiniz şehre atayabilirsiniz. Kısaca video:

İlk gönderdiğiniz suikastçı şehrin yönetiminde sorumlu olduğu için onlar görevlere katılamazlar.

Gönderdiğiniz suikastçıyı sadece başka suikastçıyla değiştirebilirsiniz. Şehirden suikastçı eksiltemezsiniz yani.

Suikastçıları göreve gönderme

Göreve gönderme suikastçıları yetiştirmenin en etkili yolu. Göreve o şehirdeki ve İstanbul’daki suikastçıları beraber gönderme:

Suikastçıları nasıl çağırırım?

Bir düşman gördüğünüzde oyun size otomatik olarak hangi tuş ile suikastçıları çağıracağınızı söylüyor. (PC için “T”).

Ok Yağmuru: Eğer kullanabileceğiniz 6 suikastçınız varsa ok yağmuru yapabilirsiniz. Bunun için suikastçı çağırma tuşuna basılı tutmalısınız.

Normal çağırma: Tuşa basıp çekeceksiniz.

Master Assassin

Gelelim şimdi en güzel bölüme… Bu sene farklılıklardan biri 10 olan en üst seviyenin 15 olması. Ancak bu 15. seviyeye tüm suikastçılar gelemiyor. Sadece 7 suikastçınız Master olabiliyor.

Suikastçılarınızı nasıl master yaparsınız:

1) Bir suikastçınızı 10. seviyeye getirin.

2) Boş bir Den’de ()  masanın üzerinde duran haritaya gidin. Orada en altta “Master Assassin” yazan yere gelin ve suikastçınızı Den’e atayın.

3) Haritada “Master Assassin Mission” yazan görevi yapın.

4) Suikastçınızı 14. seviyeye getirin.

5) Haritada “Master Assassin Mission” yazan başka bir görevi yapın.

6) Artık suikastçınız Master Assassin oldu. Bundan sonra o Den’e Tapınakçılar saldıramayacak.

Eveeett arkadaşlar elimden geldiğince görsel olarak anlatmaya çalıştım. Resimleri tıklayarak büyültüp incelemeniz tavsiyemdir. Eğer sorunuz veya eklemek istediğiniz birşey olursa yorum yazmanız yeterli cevabı rehbere eklerim .. Yeni rehberlerde görüşmek üzere :)

Assassin’s Creed Revelations harita DLC’si bugün satışa çıktı..

Yaklaşık 1,5 ay önce  duyurduğumuz harita paketi bugün satışa çıktı. DLC içinde tam 6 harita var!

Mediterranean Traveler Map Pack (Akdeniz Seyahati Harita Paketi) adıyla yayınlanan DLC’de Jerusalem, Imperial ve Dyers adlı 3 yeni haritayla beraber Firenze, San Donato ve Siena adlı 3 klasik haritayla dolu dolu bir içerik sizleri bekliyor.

Bu DLC, PC, PS3 ve XBox360′lar için 320 Microsoft puanı (Xbox Live) veya $3.99 (PS3-PC) karşılığında satışa sunuldu.

DLC’nin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz ayrıca haritalar hakkında ayrıntılı bilgiyide videonun devamında bulabilirsiniz.

Akdeniz Seyehati Harita Paketiyle, her biri çeşitli arazilerde yer alan yeni fırsatlar ve gizlenme bölgeleriyle eşsiz Multiplayer deneyimine hazır olun. Ayrıca bu indirilebilir içerik yeni Archievement lerle beraber geliyor. Görkemli ve kutsal şehir Kudüs’e mi seyahat etmek istersiniz yoksa İstanbul’un lüks bölgesi Imperial’i mi? Peki renkli bir ticari bölge olan Dyers’i mi tercih edersiniz? Tabi seyehatimiz bununla sınırlı değil. Belkide daha klasik bir yerleri gezmek istersiniz. Tarihle birlikte doğan bir şehir olan Firenze, dağların üstünde kurulu San Donato veya gece vakti karnaval havasının estiği Siena ile Assassin Creed Brotherhood’un favori “İtalyan Rönesansı haritaları”nı gözden geçirin. Sadece harita değil, karakter özelliklerinde yeni gelişmeler var.

                Dyers

Nesiller boyunca, zengin ve fakir ailelerin iç içe olduğu bir yer vardır. Taze zeytinyağı aroması ve renki kumaşların harmanlandığı bir yer. Burası Rodos’un Dyers bölgesinde ki Hamam. Bu bölge kırsal ve kentsel binaların harmanlanmasıyla size harika bir serbest koşu imkanı sunuyor.

                 Imperial

İstanbul’un Imperial bölgesi yeteneklerinizi test etmek için en uygun yer. Dar sokaklar, kolay kaçış yolları ve hedefin ortaya çıkmasını bekleyebileceğiniz yüksek kuleler veya avcınızdan kaçabileceğiniz ticari stand lar veya yürüyen gruplarla yoğun bir harita sizleri bekliyor.

              Jerusalem

Binlerce insan bu bölgeye hac vazifesi için gelir. Herkez burada huzur içinde yaşar. Hedefinize fark etmeniz için çok dikkatli olmalısınız, ayrıca kendi arkanızı da kollayın çünkü bu sakin şehirde her hareketiniz dikkat çekmeye müsait!

DESMONDDAKİ ŞİFRELER

Assassin’s Creed Revelations’ın E3 2011′de gösterilen videolarından biri de Desmond ile alakalıydı. Zavallı Desmond, kafayı yememek için kendini zor tutuyor. İçerisine düştüğü bilinmezlik dolu odalar üzerine üzerine geliyor. Revelations ile derin alt metinli içeriğe hazır olun. Videoya dönecek olursak forum üyelerimizden OmerGX, tesadüfen videoda gösterilen şifreleri çözdü. Merak edenler haberin devamına bakabilir.

OmerGX açıklamasına gizemli yazılar 64 bitlik bir kodlama ile şifrelenmiş.

Videoda yer alan yazılar:

source\S17.anima.06102001.SVJlbWVtYmVy
source\S17.anima.21032002.QmxhY2tIaWxscw==
source\S17.anima.16030002.V29vZFNtb2tl
source\S17.anima.08212002.TW90aGVyU2Fk
source\S17.anima.08212002.RmF0aGVyTWFk
source\S17.anima.22072002.Tm90aGluZ0lzVHJ1ZQ==
source\S17.anima.22072002.RXZlcnl0aGluZ0lzUGVybWl0dGVk
source\S17.anima.04022003.Qm9yZWRPZldhclN0b3JpZXM=
source\S17.anima.30082003.UGFpbktpbGxlcnM=
source\S17.anima.23082003.RmFjZXNJblN0b25l
source\S17.anima.16082003.RXNjYXBl
source\S17.anima.23082003.V2hhdElzVGhpc1BsYWNl
source\S17.anima.16052003.Q2hpY2Fnb0dpcmxz
source\S17.anima.27082003.Tm90RmFyRW5vdWdo
source\S17.anima.14082004.MTJUbzY=
source\S17.anima.11032004.VGhleVdpbGxGaW5kTWU=
source\S17.anima.03032005.SnVzdEFDdWx0!Q==
source\S17.anima.16082005.V0hFUkVBUkVZT1Uh
source\S17.anima.16082008.U29NdWNoTm9pc2U=
source\S17.anima.12062008.Q0FMTEhPTUUh
source\S17.anima.16022009.VGhlRXZlcnl0aGluZ0NpdHk=
source\S17.anima.04022011.SnVzdEFkZEdpbg==
source\S17.anima.17092011.VGhlSk1a
source\S16.anima.08082012.SSBBbSBOb3QgQWxpdmU=
source\S17.anima.09082012.QmFkV2VhdGhlcg==
source\S17.anima.10082012.TmluZVllYXJzQWxvbmU=
source\S17.anima.17092012.QXJlWW91RGVzbW9uZE1pbGVzPw==
source\S17.anima.19092012.QmFzdGFyZHMh

ŞİFRELERİN ÇÖZÜMÜ


source\S17.anima.06102001.SVJlbWVtYmVy
source\S17.anima.21032002.QmxhY2tIaWxscw==
source\S17.anima.16030002.V29vZFNtb2tl
source\S17.anima.08212002.TW90aGVyU2Fk
source\S17.anima.08212002.RmF0aGVyTWFk
source\S17.anima.22072002.Tm90aGluZ0lzVHJ1ZQ==
source\S17.anima.22072002.RXZlcnl0aGluZ0lzUGVybWl0 dGVk
source\S17.anima.04022003.Qm9yZWRPZldhclN0b3JpZXM=
source\S17.anima.30082003.UGFpbktpbGxlcnM=
source\S17.anima.23082003.RmFjZXNJblN0b25l
source\S17.anima.16082003.RXNjYXBl
source\S17.anima.23082003.V2hhdElzVGhpc1BsYWNl
source\S17.anima.16052003.Q2hpY2Fnb0dpcmxz
source\S17.anima.27082003.Tm90RmFyRW5vdWdo
source\S17.anima.14082004.MTJUbzY=
source\S17.anima.11032004.VGhleVdpbGxGaW5kTWU=
source\S17.anima.03032005.SnVzdEFDdWx0!Q==
source\S17.anima.16082005.V0hFUkVBUkVZT1Uh
source\S17.anima.16082008.U29NdWNoTm9pc2U=
source\S17.anima.12062008.Q0FMTEhPTUUh
source\S17.anima.16022009.VGhlRXZlcnl0aGluZ0NpdHk=
source\S17.anima.04022011.SnVzdEFkZEdpbg==
source\S17.anima.17092011.VGhlSk1a
source\S16.anima.08082012.SSBBbSBOb3QgQWxpdmU=
source\S17.anima.09082012.QmFkV2VhdGhlcg==
source\S17.anima.10082012.TmluZVllYXJzQWxvbmU=
source\S17.anima.17092012.QXJlWW91RGVzbW9uZE1pbGVz Pw==
source\S17.anima.19092012.QmFzdGFyZHMh
Daha önce bunları paylaşmıştım fakat şimdi bu yazıların şifrelerini çözme yolunu buldum.
Şifreyi çözdüm:
source\S17.anima.06102001.IRemember
source\S17.anima.21032002.BlackHills
source\S17.anima.16030002.WoodSmoke
source\S17.anima.08212002.MotherSad
source\S17.anima.08212002.FatherMad
source\S17.anima.22072002.NothingIsTrue
source\S17.anima.22072002.EverythingIsPermitted
source\S17.anima.04022003.BoredOfWarStories
source\S17.anima.30082003.PainKillers
source\S17.anima.23082003.FacesInStone
source\S17.anima.16082003.Escape
source\S17.anima.23082003.WhatIsThisPlace
source\S17.anima.16052003.ChicagoGirls
source\S17.anima.27082003.NotFarEnough
source\S17.anima.14082004.12To6
source\S17.anima.11032004.TheyWillFindMe
source\S17.anima.03032005.JustACult
source\S17.anima.16082005.WHEREAREYOU!
source\S17.anima.16082008.SoMuchNoise
source\S17.anima.12062008.CALLHOME!
source\S17.anima.16022009.TheEverythingCity
source\S17.anima.04022011.JustAddGin
source\S17.anima.17092011.TheJMZ
source\S16.anima.08082012.I Am Not Alive
source\S17.anima.09082012.BadWeather
source\S17.anima.10082012.NineYearsAlone
source\S17.anima.17092012.AreYouDesmondMiles?
source\S17.anima.19092012.Bastards!
Buda Türkçesi:
source\S17.anima.06102001.Hatırlıyorum
source\S17.anima.21032002.Siyah Tepeler
source\S17.anima.16030002.Ahşap Dumanı
source\S17.anima.08212002.Anne Üzülür
source\S17.anima.08212002.Baba Çıldırır
source\S17.anima.22072002.NothingIsTrue (Hiç bir şey doğru değil)
source\S17.anima.22072002.EverythingIsPermitted (Her şey izinlidir)
source\S17.anima.04022003.Savaş Hikayelerinden Sıkılmak
source\S17.anima.30082003.Ağrı Kesiciler
source\S17.anima.23082003.Taşdaki Yüz
source\S17.anima.16082003.Kaçış
source\S17.anima.23082003.Burası da Neresi
source\S17.anima.16052003.Chicago Kızları
source\S17.anima.27082003.Yeterince Uzak Değil
source\S17.anima.14082004.12’den 6’ya
source\S17.anima.11032004.Beni Bulacaklar
source\S17.anima.03032005.Sadece bir Kült
source\S17.anima.16082005.NERDESİN!
source\S17.anima.16082008.Çok Fazla Gürültü
source\S17.anima.12062008.EVİ ARA!
source\S17.anima.16022009.Her şey Şehri
source\S17.anima.04022011.Sadece Cin Ekle
source\S17.anima.17092011.JMZ
source\S16.anima.08082012.Yaşamıyorum
source\S17.anima.09082012.Kötü Hava
source\S17.anima.10082012.9 Yıl Yalnız
source\S17.anima.17092012.Sen Desmond Miles’mısın?
source\S17.anima.19092012.Pi*ler!
Burada Desmond’un hikayesini anlatıyor. Ayrıca tarihleri tam sıra listesine dizdim.
06 Ekim 2001 Hatırlıyorum = Desmond 14 yaşında daha. Acaba ne hatırlayabilir ki? Burayı boş geçiyorum.
16 Mart 0002 Yılı?!?! Ahşap Dumanı = 0002 yılı. Herhalde Animus hata yapmış şimdilik 2002 kabul ediyorum. Desmond 15 yaşına girmek üzere ve yaşadığı yerde ateş var. Herhalde Assassinler Desmond için geldiler.
21 Mart 2002 Siyah Tepeler = Desmond’u almak için siyah tepeler yaptı Assassinler.
08 21. Ay?!?! 2002 Anne Üzülür, Baba Çıldırır = Desmond’u Assassinlere verirken annesi üzülüyor babası ise çıldırıyor. Herhalde babası Desmond’a daha bağlıydı.
22 Temmuz 2002 Nothing Is True Everything Is Permitted (Hiç bir şey doğru değil, Her şey izinlidir) = Desmond, Assassin yeminini edior ve göreve tamamen başlıyor.
04 Şubat 2003 Savaş Hikayelerinden Sıkılmak = Artık suikast işlerinden sıkılıyor.
16 Mayıs 2003 Chicago Kızları = Desmond hala kamptayken Chicago kızları ne arar?!? Yada Desmond Tapınakçılarla böyle bir alay etti.
30 Ağustos 2003 Ağrı Kesiciler = Sıkıntıdan ağrı kesiciler almaya başlıyor galiba.
23 Ağustos 2003 Taşdaki Yüz = Mecazi anlamla kullanılan bir cümle gibi geldi. Herhalde artık soğuk kanlı biri oldu.
16 Ağustos 2003 Kaçış = Sonunda Assassin kampından kaçıyor.
23 Ağustos 2003 Burası da Neresi = Kaçtıktan sonra nerde olduğunun farkında değil.
27 Ağustos 2003 Yeterince Uzak Değil = Assassinlerden yeterince uzak olmadığını düşünüyor.
11 Mart 2004 Beni Bulacaklar = Bulunmanın eşiğinde.
14 Ağustos 2004 12’den 6’ya = Assassin’s Creed Brotherhod’da galiba bahsediyordu Shaun.
03 Mart 2005 Sadece bir Kült = Büyük ihtimal Assassin örgütüne ve inancına diyor.
16 Ağustos 2005 NERDESİN! = Subject 16’ya diyor bence.
16 Ağustos 2008 Çok Fazla Gürültü = Gitmiş olduğu şehirde çok gürültü var.
12 Haziran 2008 EVİ ARA! = Evini arıyor veya kendinin asıl olmak istediği yeri arıyor.
16 Şubat 2009 Her şey Şehri = Gizemli bir şey olduğu kesin. Veya daha önce hiç şehirde olmadığı için herşeyin ayağının altında olması onun böyle bir yorum yapmasına yol açmış olabilir.
04 Şubat 2011 Sadece Cin Ekle = Acaba neden böyle bir yorum yaptı? Kendini yalnız mı hissediyor böyle birşeye gerek duydu? Birine mi yolluyca?
17 Eylül 2011 JMZ = Ad veya kelime grubu kısaltması. Bence J. Milez ismi. Znin S olması bu kadar zor birşey değil çünkü oyunda böyle örnekler var. Jamez kısaltması birde JMZ. Ama kelime grubu olma ihtimalide baya bir var.
(Subject 16) 08 Ağustos 2012 Yaşamıyorum = Subject 16 derisini soyup ölüyor.
09 Ağustos 2012 Kötü Hava = Subject 16 ve Desmond’un bir bağı olduğu için onun ölümünü hissedebiliyor.
10 Ağustos 2012 9 Yıl Yalnız = Desmond 9 yıldır tek başına yaşıyor.
17 Eylül 2012 Sen Desmond Miles’mısın? = Lucy, Desmond’u buluyor.
19 Eylül 2012 Pi*ler! = Abstergoda uyandığı gün.
Reklamlar
yorum
  1. tansel aslan dedi ki:

    konu paylaşımlarının devamı gelecek lütfen yorum yapın veya yorum yoluyla istek yollayabilirsiniz

  2. Cem Cemil Cemal dedi ki:

    Eyvallah. Çok teşekkür ederim. Bilmediğim birşey vardı, öğrenmiş oldum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s