Assassıns spoiler


Kaderin Gözü

Ayrıca ‘Herşeyi Gören Göz’ veya ‘Dünya’nın gözü’ olarakta adlandırılır.Bu sembol AC1de Dr. Vidic ve Lucy’nin çıktığı kapının hemen önünde yerde bulumaktadır.

Kaderin Gözü herzaman ‘Yeni Dünya Düzeni’ (New World Order) komplosu ile ilişkilendirilmiştir. Abstergo Industries’nin de Desmond Miles’tan elde ettiği bilgilerle ‘Yeni Dünya Düzeni’nin planını yaptığını biliyoruz.
Kaderin Gözü’nün bir benzeri de 1 doların arkasındaki bitmemiş piradmidin üstünde bulunmaktadır.(bunu daha önce masonlukla’da ilişkilendirmişlerdi)

Eden’in Piramidi

Yine Ac1’de Dr. Vidic’in herzaman çıktığı kapının arkasında bulunmaktadır.

Muhtemelen ACII’deki Minerva’nın diğer tür hakkında yaptığı konuşmaya referans olan bir sembol.(diğer türün insanlar üzerinde POE ile kurdukları zorba hükümdarlık.) İçinde birçok göz bulunan bir piramidin üstünde parlayan bir elma var, yani Piece of Eden’in
insanları kontrol etme gücünü simgeliyor.(örnek:ACII deki The Truth videosu)

Barcode

Numaralar 12212012 Bir tarihi belirtiyor: 12.21.2012

Bu tarihin Maya takviminde dünyanın sonu olduğu bilinmektedir. Ve bu tarih Modern Templar uydusunun yayına başlamasından 3 ay sonrasına ait bir tarihtir.Bu numaralar ayrıca İncildeki bir vahiyi(Revelation) işaret ediyor:“Küçük büyük, zengin yoksul, özgür köle, herkesin sağ eli ya da alnı üzerine bir işaret vurduruyordu. Öyle ki, bu işareti, yani canavarın adını ya da adını simgeleyen sayıyı taşıyanların dışında hiç kimse; ne bir şey satın alabiliyor, ne de satabiliyordu. Onun sayısı 666’dır.”

“Onları izleyen üçüncü bir melek yüksek sesle şöyle diyordu: Bir kimse canavara ve onun benzeyişindeki puta taparsa, alnı üzerine ya da eli üzerine onun işaretini kabul ederse, Tanrı gazabının kasesinde saf olarak hazırlanmış Tanrı öfkesinin şarabından içecektir. Böylelerine, kutsal meleklerin ve Kuzu’nun önünde ateş ve kükürtle işkence edilecek.”(13:16-18, İncil)
Bir rivayete göre İncil´deki 666 bir barkod her bir sayı bir harfi simgeliyor bu semboldede ondan esinlenmiş.

Pentagram

AC1 de Desmond Animustan indiğinde hemen sağında yerde bulunuyor.

Çift katlı çember içindeki ters pentagram. Uğursuz bi simgedir.666 teorisiyle bağıntılı bir simgedir.

Harf piramidi

Harf Piramidi yukarıdan aşağıya sağdan sola doğru okuduğunda:”They drained my soul and made it theirs. I drain my body to show you where I saw it”

”Onlar benim ruhumu süzdüler ve onların yaptılar.Onu(POE sanırım) gördüğüm yerde sana göstermek için bedenimi aktardım.” belli ki ta 1. oyundan Subject 16 kendini animusa kopyaladığının mesajını veriyor.
Bu sembol Animusun ayakucunda yerde bulunmaktadır.

Borromean Halkaları

Kutsal Üçlü sembolü, animusun baş kısmında yerde.

Yine incilden bir referans. ‘Yeni Dünya Düzeni’ne gönderme.

Kare

Yine aşağıdan yukarıya sağdan sola okunduğunda:”Artefacts sent to the skies to control all nations, to make us obey a hidden crusade. Do not help them”

”Tüm ülkeleri kontrol etmek, bizi gizli bir haçlı seferine itaatkar yapmak için gökyüzüne eserler gönderdiler.Onlara yardım etmeyin.” yazıyor.

”…gökyüzüne eserler gönderdiler.”- POE bir eser olarak kullanılmış burada. Görünüşe göre Templarlar uzaya içinde POE olan bir uydu gönderip tüm dünyaya hükmetmek istiyor S16’ya göre,
ilginç olan ise British spelling’de artefacts şeklinde American spelling’de artifacts şeklinde yazılır buradan s16’nın nereden geldiği hakkında bilgi edinebiliriz.

Nazca Çizgileri

Ünlü Nazca Çizgileri sol platform üzerindeki bilgisayarlar üzerinde bulunabilir.(AC1)

Nazca çizgilerinde bir sinek kuşu, maymun resimleri ve bir örümcek var bunlar başka bir POEnin ya da kristal kafatasının yerini
işaret ediyor olabilir.(Kristal kafatasıda POE gibi mücizevi güçlere sahip bir nesne) Buna ek olarak Nazca Çizgilerinin yaratılmasındaki gibi
bir teoriyi oluşturacak teknolojiye sahip olamamaları onlara başka kültürden insanların onlara yardım ettiğini gösteriyor. Bu bize ilk olarak ACIIde karşılaştığımız
eski insanların referansı olabilir.(Juno, Minerva vs..)

Yonaguni

Yonaguni aslında japonyanın batısındaki bir ada.

Özellikleri, inancı, yol, merdiven gibi yapıları ile birlikte düz yüzeyleri ve keskin köşeleri dahil – adanın güney noktasının hemen dışında, ‘Yonaguni Anıtı’ adlı bir sualtı oluşumu bulunmakta, binlerce yıllık olduğu düşünülen oluşum insan yapımı olabilir.
Bu kayıp şehir Atlantis ya da yine ‘eski medeniyetin’ bir yapımı olabilir.

Onarılamaz Gerçekler

Mesaj Desmond’ın odasında duvarın sol tarafında bulunuyor. Mesajda yazanlar:’We are all books containing thousands of pages and within each of them lies an IRREPARABLE truth’

‘Bizim herbiri binlerce sayfa içeren tüm kitaplarımız onarılamaz bir gerçeği yalanlar.’

Yani bu mesajda söylemek istediği ‘genetik hafızalar’ değiştirilemez. (Binlerce sayfalık kitaplar derken genetik hafızayı kastediyor.silinemez, tamir edilemez.) Templarlar tarihi değiştirmek isteseler bile..

The Scroll of Romulus
Sayfa 1
Ailemin zırhını burada bırakıyorum, şimdiye kadar yapılmış en iyi olan seti. Belki, savaşta güç almak isteyen birisi bulur bunu.

-EL YAZMALARINDAN ÇEVRİLMİŞTİR –

Biz onu aldık ve demirden kapıların arkasına yerleştirdik. Altı anahtarla kilitledik, ve kardeşlerimiz arasında dağıttık.


Scroll’un bulunduğu yer: Nero’s Golden Palace

Sayfa 2
Dizlerimin üstüne çöktüm, nefesim boğazımda düğümlenirken benden önceki manzarayı kavramaya çalıştım. Bu aynı mağara rüyalarımı lanetledi. Uyurken bunu keşfedebilmek için sayısız gece geçirdim. Onu bulmak zorunda kaldım.

Karar verdim. Konseyi toplayacağımız yer burasıdır. Düşmanlarımızın düşüşünü burada planlayacağız, dostlarımız ve daimi diktatörlerimizle birlikte. Kırkımız birden, her biri senatör. Her biri kurtarıcı. Cassius beni planı ile görevlendirmiş olsa da henüz zihnimde tek bir şey yok.
Scroll’un bulunduğu yer: Roma Yer Altı Mezarlıkları

Sayfa 3
İlk konsey sona erdi. Problemlerimiz halledildi, görevlerimiz kararlaştırılmadı. Sezar senatodan bağımsız hareket ediyor, kendi gerçeklerine göre yabancı kurallar yerleştiriyor, egosunu kabul ediyor ve Mısırlı fahişelerine pompalıyor. O bize yol gösterirken ve endişelerimizle alay ederken yükselmemizi de reddediyor. O kendi özel senatosunu kurdu, sahtekarlarla, maniplecilerle ve Roma’yla hiç işleri olmayan adamlarla doldurdu. Kardeşlerim kan için istekli, ama ben kan dökmeye emin değilim.
Kardeşlerim ayrıldıktan sonra, mağarayı keşfe devam ettim. Beni buraya çekenin ne olduğunu araştırdım. Fısıltılar. Yeryüzündeki çatlaklardan içeri doğru sızan titrek ışık. Ve aynı zamanda bulmaca olan bir giriş. Çözümü bulmalıyım.

Scroll’un bulunduğu yer: Il Collosseo

Sayfa 4
Kapı açıldı! İçinde yatan yalanlar algımı değiştirdi ve beni sarsılmış olarak bıraktı, tüm inanç direklerim devrildi. Her olay uzun ölü bir şey tarafından dövülen çelik bir zincirindeki bağlantıdır. Ya da hala yaşıyor mu?
Kendimi sakinleştirdim ve ışığa girmeye cesaret ettim. Başımın içinde hayaletler feryat ediyor, beni ileriye çağırıyorlar. Ben şimdiye kadar mimarisi bu ölçüde büyük bir yapı görmedim, hayalet parlaklığı tarafından aydınlatılmıştı. Odanın merkezinde bir şey yer alıyor, benim ulaşamadığım güçlü bir şey. Şüphesiz Tanrıların elinden çıkan bir dizayn, ama hangi Tanrı?
Bir kaide yerden ortaya çıkmıştı. Bu çılgınlıktan kaçmayı düşündüm, ama onun beni geri çekeceğini biliyorum. Avuçlarımı açtım ona ve bunun üzerine kör oldum! Kehanetle doldurulmuş! Roma’yı alevler içinde görüyorum ve eyleme geçmeye motive oluyorum.

Scroll’un bulunduğu yer: Pallazzo Laterano

Sayfa 5
Mağarada yeniden buluştuk, ama ben keşfimi kardeşlerimden sakladım. Planımı yeniden yapılandırdım; bazı ayrıntılar bende kalıyor, ama diğerleri benim denetimimde hareket edecekler. Benim desteklerim pratiktir: Kaçmasını engellemek için  bir grup asker yollayacağız ve her birimiz bu göreve atandık. Onu senatoya bir tuzak ile çekeceğiz, hiçbir insanın girmeyeceği bir yere. Bana gösterilen kehanetlerde, Mars’ın bu gününde saldırma gerektiğini gördüm. Bugün benim çözümlemem test edilecek ve ben titrek olmamalıyım.
Ben şiddet seven bir adam değilim, ama aile yadigarı olan hançerim hazır. Yöresel kıyafetimi giydim, kukuletasını çektim ve kutlama için ayrıldım.

Scroll’un bulunduğu yer: Cloaca Maxima

Sayfa 6
Sezar öldü, kendi vatandaşları tarafından yirmi üç kez bıçaklandı, bir zamanlar çoğu arkadaşıydı. Yaptığı işler için öldürülmedi, ama onun getirebileceği şeylerin korkusuyla öldürüldü. Suçluluk hissi beni yok etti, onun gözleri gözlerimle buluştuğunda Sezar ağır kaderini oluruna bıraktı. Benim gördüğümü o da gördü mü, onların içinden yansıtılanları?
Ben, Marcus Junius Brutus, mağaraya ve altındaki odama geri döndüm. Hançerimi ve zırhımı çıkardım. Belki bir gün başka birisi buraya benzer sebeplerden çağırılır, trajik bir amaç için. Belki de bu sensin, bu sayfayı okuyan kişi.
Benim bu çileme rağmen, hiçbir cevaba sahip değilim, yakın zamanda sahip olacağımdan da şüpheliyim. Odaya giren, bu senin için; odaya girdiğinde yüksek sesle konuşmalısın—

(Scroll’un son parçası eksik.)

Codex, 30 sayfalık Altair Ibn-La’ Ahad tarafından, Al-Muallim’in ölümü üzerine yazılan kişisel bir günlüktür.

Bu belgelerin içinde kendisinin Eden Elma’sını nasıl bulduğunu ve hayatındaki süikastlere bağlı bir kaç anı paylaşır. Codex, Cengiz Han’ın sarayına giderken Marco Polo tarafından bulunup daha sonra Suikastçi Dante Alighieri’ye verilmiştir. Dante’nin yardımcısı Domenico Auditore tarafından güzelce korunurken Otranto limanında Templar’lar tarafından işe alınmış sarhoş korsanlar tarafından yırtılıp paramparça edilmiştir.

1476 yılında sağlam bir halde bulunan altı yaprağı birleştirilerek Suikastçiler tarafından bir araya getirmek istenmiştir. Bu yılda, Ezio Auditore da Firenze babaısndan yadigar suikastçilik işine girip, 1499 yılında bütün İtalya’ya yayılmış olan 30 sayfayı bir araya getirmiştir. Bütün sayfalar şifrlei olup bu şifreyi çözebilecek tek kişiler Ezio’nun babası Giovanni Auditore ve sanatçı ve bilim adamı Leonardo Da Vinci’dir.

Codex’ler şu an bir Floransa’daki bir müzede sergilenmektedir.

Açıkça belli ki Revelations’un sonu çözümden çok soru getirdi. Oyunun sonunda 5 Masyaf anahtarını alıp Altair’in kütüphanesi diye bildiğimiz yere giriyorduk. Girdikten sonra aslında kütüphane olmadığını anladık. Aslında orası Altair’in Mahzen’i gibi bir şey. Oyun çıkmadan 1-2 hafta önce Ubisoft bir mini oyun çıkarmıştı. Üstünde simgeler olan 5 adet halka görüyorduk sonunda. İlk önce onları tek tek açıklayalım.

1. Halka: Ay Kadranı (Moondial)

Assassin’s Creed Revelations bitiş sinematiğinde Ay Tutulması olurken birden kıyamet yaşanıyordu. Bu halka onu gösteriyordu.

2. Halka: Nişan (Insignia)

Tabii ki bu halkada bir Haşhaşin Nişanı vardı. Osmanlı Haşhaşinlerinin Nişanıydı bu. Bu da Osmanlı Haşhaşinleriyle olacak birliğimizi gösteriyordu.

3.Halka: Pusula (Compass)

İşte en büyük kısma geldik. Oyunun sonunda Desmond vahiy alırken önceki kıyamet gerçekleşirken bir yer gösteriliyordu. Jüpiter, Juno ve Minerva’nın olduğu bir heykelin çok altında bir mahzen gösteriliyor. Brotherhood’da The Davinci Dissaperance oynayanlar bilir sonunda bir koordinat veriyordu. 43 39 19N 75 27 42W veya başka bir şekilde 43.65524,-75.461783 koordinatlarını veriyordu. İşte o gösterilen mahzenin koordinatları bunlar. Ayrıca belirtmemiz gerekir ki şu an bu mahzenin resmi yok hiçbir yerde. Videonun sonunda mahzene doğru bir karavan gidiyordu. İşte bu karavanın içinde Rebecca, Shaun, Desmond ve Desmond’un babası var. Ayrıca Kolezyum Mahzen’indeki Apple of Eden yanımızda. Şimdi o Apple of Eden ile son mahzene doğru gidiyoruz. Kısaca Pusula o koordinatlarla ilgili bir şey olacağını gösteriyordu.

4. Halka: Simya (Alchemy)

Buradaki Simya ile alaka ne diye sorarsanız Apple of Eden, Altı (Altıncı His) ve ilk medeniyetin doğa üstü güçleridir. Kısaca Simya bunu gösteriyordu.

5. Halka: Ouroboros (Ouroboros)

Jüpiter bize nasıl mahzene gireceğimizi anlatırken bir döngüden bahsediyordu. Bu kıyamet döngüsüdür. Ne yaparsak yapalım bunun eninde sonunda gerçekleşeceğini belirtiyordu Jüpiter. Ouroboros da döngüyü temsil ettiğine göre bu halka Döngüyü gösteriyordu.

Analiz:

Jüpiter konuşmasında Kıyamet’ten sonra onların ırkından çok az fakat normal insanlardan onbinlerce kaldığını söylüyor. Yani Altı’ya sahipler hala var Dünya’da. Biz şuan sadece Desmond’u biliyoruz.

İlk medeniyet çok gelişmiş teknolojiye sahipti. Fakat Altı’ya çalışmadıkları için kıyamet oldu. Herşey yıkıldı. Sonra teknolojiyi yeniden normal insanlarla inşa ettiler. Ama önceki kadar gelişmiş bir teknoloji olamadı.

Aynı zamanda Abstergo hala peşimizde. Revelations Multiplayer kısmından biliyoruz hala Apple of Eden’leri arıyorlar. Onlardan önce mahzen’e girebilmeliyiz.

Mahzen’e girebilmek için Animus’a tekrar girebiliriz. Çünkü giriş o kadar kolay olmayacak gibi.

Türkçe Jüpiter’in Konuşması:

Şifrelerimi duyuyor musun? Beni görüyor musun? Ah. İşte buradasın.İyi. Tuhaf bir yer, bu zamanın bağı. Ben alışkın değilim … hesaplamalara. Bu her zaman Minerva’nın ilgi alanı olmuştur. Hala birçok sorun oluğunu görüyorum. Biz kimiz? Bize neler oldu? Sizden ne istiyoruz? Sorularınızın cevapları var. Sadece dinle ve nasıl yapılacağını söyleyeceğim. Sondan hem önce hem de sonra, Dünyayı kurtarmak için çalıştık. Biz içinde hepsi farklı bir kurtuluş yöntemi verilmiş mahzenler inşa ettik. Onları yukarıdaki kavurucu savaştan korumak için yeraltına yerleştirildi ve aynı zamanda bir önlem olarak, biz çabalarımızın başarısızlığı gerekir. Her mahzenin bilgisi tek bir yerde toplandı. Bu bizim görevimiz … Ben, Minerva ve Juno türler ve örnek olmak için  toplandık. Biz bu çözümlerin en umut vericisini seçtik ve kendimizi onların yararlarını test etmeye adamıştık. Her geçen gün daha çok cesaretle arka arkaya Altıya çalışmaya teşvik ettik. Ama hiçbiri çalışmadı. Ve sonra Dünya sona erdi …

Dünya gün boyunca sallandı. Hafta boyunca yangınlar yandı. Ve yerleşmiş olan, en az onbin aynı cins hala yaşıyordu … fakat bizim çok daha azımız yaşıyordu. Ama biz birlikte taşıdı. Yeniden inşa etmek için. Yenilemek için. Dinle. Oraya gitmek için çalışkan olmak gerekir … yorucu ve kayıp.Benim sözlerim al. Onları başından ellerine geçir. Bu senin nasıl açacağının yolu. Fakat şunu unutmayın: döngü hala kalır. Ve ben sonunda nasıl şeyler olduğunu bilmiyorum ya benim ya da sizin.

Çok Önemli Notlar:

Oyunun sonunda Masyaf’a girmemizden itibaren olan bütün görevler aslında 3DS’de ki Assassin’s Creed: Lost Legacy oyunuydu.

Oyuna hikaye DLC’si gelme ihtimali var. Fakat suikastlerle ilgili değil. Ezio ve Sofia’nın İtalya’ya yolculuğu hakkında.

Assassin’s Creed 3 sadece Desmond’un çevresinde geçebilir. Yani Assassin’s Creed 3’te Animus’a sadece 1-2 kere girebiliriz.

Desmond’un da hikayesi Assassin’s Creed 3’te bittikten sonra başka Animus’a giren kişileri oynayabiliriz. Fakat hepsi Desmond’dan önce yaşamış.

Çin’de veya Mısır’da Assassin’s Creed geçme ihtimali aşırı fazla.

BUDA CODEX TEN SAYFALAR

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s